Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Emilia Clarke w głównej roli kobiecej filmu o Hanie Solo

 

Aktorka postanowiła odwiedzić odległą galaktykę i przy okazji spotkać się z Hanem i Chewie’m. Gwiazda dołączyła właśnie do obsady solowego filmu o Hanie Solo jako główna postać kobieca – jest to oficjalna informacja, pochodząca ze starwars.com.

 

Emilia Clarke, najbardziej znana z roli Daenerys Targaryen w “Grze o Tron” ma swoją rolą nadać dynamiki historii przedstawionej w filmie i pomóc w poznać widzom młode lata Hana. Na razie nie podano żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących postaci.

Clarke dołączy do Aldena Ehrenreicha i Donalda Glovera – grających Hana Solo i Lando Calrissiana. Wciąż niezatytułowany film o Hanie Solo ma rozegrać się około 10 lat przed wydarzeniami znanymi ze „Star Wars”. Nadchodzący “Łotr 1.” również zaprezentuje historię sprzed trylogii, jednakże potoczy się ona w dużo mniej odległej przeszłości.

Nie wiadomo, kogo dokładnie zagra Emilia Clarke, ale być może jej postać będzie kolejnym szmuglerem albo szemraną osobą. Jedną z możliwości jest postać Sany Starros, czyli rzekomej żony Hana Solo z komiksów – jedynym problemem w tym przypadku mógłby być kolor skóry bohaterki, a Disney raczej nie chce pogrążać się w spirali problemów dotyczących whitewashingu.

Film wyreżyserują Phil Lord i Chris Miller, najbardziej znani z reżyserii “21 Jump Street”, oraz filmów LEGO. Datę premiery wstępnie wyznaczono na 25 maja 2018.