Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Emily Blunt jako Mary Poppins

 

Walt Disney Pictures zaprezentował nową grafikę promocyjną „Mary Poppins Returns”, na której możemy zobaczyć Emily Blunt w tytułowej roli. Ruchomy plakat widowiska znajdziecie poniżej.

Zdjęcia do „Mary Poppins Returns”, sequela klasycznego musicalu z 1964 roku, powstają w Shepperton Studios w Surrey w Anglii.

Uczestnicy targów D23Expo zobaczyli już pierwszy teaser filmu, który jeszcze nie został zaprezentowany w sieci, jednak wiadomo, że został przyjęty ze sporym entuzjazmem widowni.

Film osadzony jest w latach 30”, dość depresyjnej erze Londynu (okres czasowy z oryginalnych powieści). Michael i Jane są już dorośli, Michael sam ma trójkę dzieci oraz zatrudnia pokojówkę Ellen, żyją na Cherry Tree Lane. Po tym jak Michael cierpi z powodu osobistej straty, enigmatyczna niania Mary Poppins ponownie wkracza w życie rodziny Banksów i wraz z optymistycznym latarnikiem Jackiem, używa swoich magicznych mocy, aby pomóc odkryć rodzinie na nowo radość z życia. Pojawiają się cudowni bohaterowie, w tym niesamowita i ekscentryczna kuzynka Mary, Topsy.

Obok Emily Blunt w roli głównej, guwernantki Mary Poppins, w produkcji wystąpią także Ben Whishaw jako Michael, Emily Motrimer jako Jane, Pixie Davies, Nathanael Saleh i Joel Dawson jako trójka dzieci Michaela. Pojawi się również Lin-Manuel Miranda jako Jack, Julie Walters jako pokojówka Ellen, Colin Firth jako William Weatherall Wilkins oraz Dick Van Dyke jako Mr. Dawes Jr. Dodatkowo jeszcze jedno słynne nazwisko – Meryl Streep, która pojawi się w roli Topsy.

Producentami są John DeLuca i Marc Platt. Scenariusz napisali David Magee i Marc Shaiman oraz Scott Wittman, a reżyserią zajmuje się Rob Marshall. Premiera 25 grudnia 2018 roku.