Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Emma Stone powróci w sequelu Cruelli

Już od dłuższego czasu wiemy, że powstanie kontynuacja disneyowskiej „Cruelli”. Jednak dopiero teraz dotarły do nas oficjalne wieści: Emma Stone podpisała kontrakt na sequel i ponownie wcieli się w Cruellę.

Emma Stone podpisała umowę na udział w sequelu „Cruelli”. Niestety, nie są znane szczegóły dotyczące projektu: ani data rozpoczęcia zdjęć, ani data premiery. Nie wiadomo również czy film pojawi się w kinach czy w dystrybucji łączonej – kinowej i na platformie Disney+. Za realizację sequela odpowiadać będą twórcy pierwszej części: reżyser Craig Gillespie oraz scenarzysta Tony McNamara.

„Cruella” weszła w maju tego roku i przyniosła globalne zyski w wysokości ponad 220 milionów dolarów. Film był jednocześnie dystrybuowany na platformie Disney+. Aby otrzymać do niego dostęp użytkownicy VOD musieli zapłacić dodatkowe 30 dolarów w ramach tzw. Premier Access.

Oficjalny opis i zwiastun pierwszej części przygód „Cruelli” prezentujemy poniżej:

Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja „Cruelli” rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson („Howards End”, „Rozważna i romantyczna”). Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.