Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Englund jako Freddy Krueger w zwiastunie dokumentu o Koszmarze z Ulicy Wiązów

 

Robert Englund pojawił się w nowym trailerze produkcji o technicznej stronie kreowania postaci Freddy’ego – „Nightmares In the Makeup Chair” . Fani będą mogli obejrzeć cały proces nakładania makijażu postaci oraz dodawania efektów specjalnych. Englund zabierze widzów w wyjątkową, emocjonalną podróż po latach jego kreowania postaci Kruegera, a wszystko to w hołdzie dla Wesa Cravena i jego dziedzictwa.

Aktor wydał następujące oświadczenie:

-„Nightmares In the Makeup Chair” to mój list miłosny do „Koszmaru z ulicy Wiązów” i charakteryzacji. Zawsze zachwycałem się pracą wszechstronnie utalentowanych artystów-charakteryzatorów. Od szkiców do rzeźby, idealnie realizowali cały plan. W jakiś sposób potrafili wymyślić i wyrzeźbić cały „makijaż”, o niemal papierowej grubości, a później stworzyć ze mnie żywe płótno, w momencie nakładania tego wszystkiego na moją twarz. Ten dokument ma nie tylko pokazać ich talent, ale także zainspirować nowe pokolenie artystów-charakteryzatorów. Bardzo się cieszę, że mogłem raz jeszcze wcielić się w Freddy’ego przy okazji pokazania fanom procesu tworzenia jego postaci. – podkreślił Englund.

Fani dołączą do Roberta Kurtzmana w jego studio i zobaczą, jakie sekrety skrywa makijaż Freddy’ego. Sam Kurtzman zaś zapowiedział:

Freddy Krueger w wykonaniu Roberta Englunda to jedna z najlepszych postaci z horrorów wszechczasów i było dla mnie bardzo ekscytującym móc wykreować własną wersję Freddy’ego. Zawsze chciałem współpracować z Robertem, który jest przy okazji wspaniałym opowiadaczem historii, przez co praca z nim na planie była niesamowicie przyjemna.

Englund podzielił się swoimi wspomnieniami o Freddy’m podczas jednego ze spotkań z fanami, a reżyser Mike Kerz również opowiedział o filmie:

Zainspirowały mnie stare zdjęcia pokazujące legendarnego artystę Jacka Pierce’a, który aplikuje makijaż Frankensteina Borisowi Karloffowi. Niestety, żadna z jego sesji nie została uwieczniona na filmie. Właśnie po to tworzymy nasz dokument – by fani mogli zobaczyć legendy współczesnego horroru przy pracy. Robert Englund to fascynująca postać, dzieli się wspaniałymi historiami z planu „Koszmaru z ulicy Wiązów”. Wspaniałym było patrzeć na Roberta Kurtzmana, który przechodził przez kolejne etapy tworzenia charakteryzacji Freddy’ego. – zdradza reżyser.

„Nightmares In the Makeup Chair” zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Englund Krueger plakat

 

Englund Krueger 1

 

Englund Krueger 2

 

Englund Krueger 3

 

Englund Krueger 4

Źródło: movieweb.com