Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Enola Holmes 2 | Zwiastun i plakat widowiska

Netflix podczas kolejnej odsłony TUDUM zaprezentował garść materiałów promujących swoje nadchodzące nowości. Wśród nich znalazła się powracająca do akcji Enola Holmes z Millie Bobby Brown w tytułowej roli. Jak się okazuje w kontynuacji dostaniemy więcej Henry’ego Cavilla jako Sherlocka Holmesa!

W wyczekiwanej kontynuacji hitu Netflixa z 2020 roku ponownie zobaczymy Millie Bobby Brown w roli tytułowej bohaterki. Obok nie na ekranie pojawią się: Henry Cavill – Sherlock Holmes, Louis Partridge – Tewkesbury, Helena Bonham Carter – Eudoria Holmes oraz Susan Wokoma – Edith.

Kontynuacja podobnie jak jedynka, została oparta na powieściowym cyklu dla młodzieży autorstwa Nancy Springer. Scenariusz przygotował Jack Thorne, a za kamerą stanął Harry Bradbeer.

Oficjalny opis i zwiastun „Enola Holes 2”:

Po rozwiązaniu pierwszej sprawy Enola Homes (Millie Bobby Brown) idzie w ślady swojego słynnego brata Sherlocka (Henry Cavill) i otwiera własną agencję… by szybko przekonać się, że życie kobiety detektywa to nie bułka z masłem. Akceptując surowe realia dorosłości, postanawia zamknąć swój biznes, gdy nagle zjawia się sprzedawczyni zapałek bez grosza przy duszy i daje jej pierwsze zlecenie z prawdziwego zdarzenia. Pragnie znaleźć swoją siostrę, lecz sprawa okazuje się o wiele bardziej zagmatwana i rzuca Enolę w nieznane rejony – od niepokojących londyńskich fabryk przez kolorowe sale koncertowe po najwyższe kręgi społeczne, nie wspominając o słynnym domu pod Baker Street 221B. Wpadłszy w sidła złowrogiego spisku, Enola musi zwrócić się o pomoc do dawnych przyjaciół – w tym samego Sherlocka – by rozwikłać tajemnicę. Gra toczy się dalej!

Premiera została zaplanowana na 4 listopada 2022 roku.