Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Fanowska petycja w sprawie zmiany reżysera IX Epizodu Gwiezdnych Wojen

Pochodzący z Brazylii fan „Star Wars” wystosował petycję, by to George Lucas stanął za kamerą IX Epizodu, którego premierę zaplanowano na 2019 rok.

Stanowisko reżysera tej części „Gwiezdnych Wojen” jest już zajęte i należy do Colina Trevorrowa, twórcy „Jurassic World”. Nie wydaję się to być jednak przeszkodą dla Yuriego Luiz z São Paulo w Brazyli, który domaga się, by to właśnie Lucas powrócił do uniwersum i nakręcił zakończenie sagi.

Jak argumentuje swoje przekonania? Twierdzi, że nic nie ma do Colina Trevorrowa, jednak według niego nie jest to odpowiedni człowiek do stworzenia zakończenia filmu „Star Wars Episode IX”. Powrót George’a Lucasa byłby doskonałym zwieńczeniem nowej trylogii. Swoją petycję skierował do wytwórni Disney, a także studia LucasFilm i Kathleen Kennedy, szefowej LucasFilm.

Jak na razie petycja zebrała już ponad 7.000 podpisów, a jeśli uważacie podobnie jak jej autor, to możecie złożyć swój podpis pod tym adresem.

Sukces tej inicjatywy jest wątpliwy, zważywszy na fakt, że Lucas sprzedał swoją wytwórnię i „Gwiezdne Wojny” Disneyowi w 2012 roku za 4 miliardy dolarów.

Jak na razie pewne jest, że reżyserią i scenariuszem „Star Wars: Episode VIII” zajmie się Rian Johnson („Looper – Pętla czasu”, „Breaking Bad”), a „Star Wars: Episode IX” wyreżyseruje Colin Trevorrow.