Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Fanowskie intro do filmu Doctor Strange!

Niedawo w sieci pojawił fanowski film, który prezentuje czołówkę do produkcji Marvela Doctor Strange, która zadebiutuje w 2016 roku.

Autorem jest artysta Alex Silver, pracujący dla firmy This Is Productions. W krótkim, ale stojącym na wysokim poziomie filmiku, przedstawił napisy początkowe do kolejnej superprodukcji Marvela „Doctor Strange”. Efekty jego pracy możecie ocenić sami w poniższym wideo.

„Doctor Strange” będzie filmową adaptacją słynnego komiksu, stworzonego przez Stana Lee i Steve’a Ditko. Główny bohater filmu, Stephen Strange, sławny i arogancki chirurg, podczas wypadku samochodowego odnosi poważne rany. Uszodzeniu ulegają mięśnie w jego rękach, przez co już nigdy nie może powrócić do zawodu. Jednakże odnajduje on ponownie sens życia, gdy odkrywa świat magii i alternatywnych wymiarów. Poddaje się szkoleniu na najwyższego czanoksiężnika na Ziemi. Doctor Strange będzie pierwszym herosem Kinowego Uniwersum Marvela, który w pełni polega na magii.

W roli głównej zobaczymy Benedicta Cumberbatcha („Sherlock”, „Gra tajemnic”,”Zniewolony. 12 Years a Slave”). W obsadzie znajdują się również Chiwetel Ejiofor („Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Plan doskonały”) oraz Tilda Swinton („Tylko kochankowie przeżyją”, „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”).

Reżyserią widowiska zajął się Scott Derrickson („Egzorcyzmy Emily Rose”, „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”, „Sinister”). Za scenariusz odpowiadają Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer i Jon Spaihts.

„Doctor Strange” wejdzie do kin 4 listopada 2016 roku.