Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Fantastyczna Czwórka doczeka się kontynuacji?

W obecnej erze filmów powstających w oparciu o komiksy, prawdopodobnie nie ma większej pomyłki niż reboot „Fantastycznej Czwórki”, choć część fanów w podobny sposób odebrała również filmy takie jak „Legion Samobójców” czy „Batman v Superman: Dawn of Justice”. Jednak te dwa przynajmniej poradziły sobie w miarę sprawnie w box office, czego nie można powiedzieć o „Fantastycznej Czwórce” Josha Tranka. Mimo tego Fox wciąż chce zrobić sequel.

Nie znam odpowiedzi jeżeli chodzi o dokładny termin, w którym fani mogliby to zobaczyć. Myślę, że B-roll jest prawdopodobnie tym miejscem, w którym będzie im to dane. Dla nas to jest nieco w przeszłości, pod takim względem, że wyciągnęliśmy z tego pewną lekcję i chcemy zrobić inny film o „Fantastycznej Czwórce”. Naprawdę wierzymy w obsadę i myślę, że ta lekcja pomoże nam zrobić lepszy film niż za pierwszym razem. – powiedział w jednym z wywiadów Simon Kinberg.

Z tego wynika, że chciano by przywrócić do ról Kate Marę, Milesa Tellera, Michaela B. Jordana i Jamiego Bella. Są spore nadzieje, że prawa do filmu powrócą do Marvel Studios. Wciąż jest taka możliwość. Kinberg jednak nie ma pewności, czy będzie to takie łatwe.

Nie mam pojęcia. Myślę, że prawda jest taka, że nie zrobimy kolejnego filmu o „Fantastycznej Czwórce”, dopóki nie będzie on gotowy do zrobienia. Jedną z lekcji, którą przyswoiliśmy jest to, że chcemy mieć pewność zrobienia tego dobrze w 100%, bo nie dostaniemy od fanów następnej szansy. – dodaje Kinberg.

Problemy mogą być też inne. Obecnie Michael B. Jordan jest bardzo rozchwytywanym aktorem. Wciela się chociażby w postać Erika Killmongera w „Czarnej Panterze” Marvela. A Fox i Marvel póki co nie są w najlepszych stosunkach. Jak sprawy potoczą się dalej? Tego póki co nie można przewidzieć.