Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Fantastyczne zwierzęta 2: jeszcze jedna postać z Harry’ego Pottera pojawi się na ekranie w odmłodzonej wersji!

Wygląda na to, że w filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” zobaczymy jedną z najbardziej lubianych postaci w uniwersum Harry’ego Pottera. Swoją karierę nauczycielską w Hogwarcie rozpocznie młoda MinervaMcGonagall! Fani dowiedzieli się o tym dzięki temu, że Warner Bros. w końcu udostępnili pełną obsadę filmu – w końcu poznaliśmy tajemniczą rolę Fiony Glascott.

Twórcy widowiska postanowili zrobić niespodziankę fanom Harry’ego Pottera. Światowe media obiegła informacja, że w filmie o przygodach Scamandera ujrzymy młodą… Minervę McGonagall!

Fantastic Beasts McGonagall foto

W cyklu filmów o Harrym Potterze w tę postać wcielała się w nią Maggie Smith, a w widowisku „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda” młodszą wersję nauczycielki transmutacji sportretuje Fiona Glascott („Brooklyn”). Biorąc pod uwagę czas akcji filmu, można założyć, że McGonagall nie będzie jeszcze nauczycielką – Minerva rozpoczęła karierę naukową w Hogwarcie w latach 50-tych, a akcja rozgrywa się w późnych latach 20-tych.

Fani snuli różnie podejrzenia, co do tego, kim w młodości była McGonagall. Czy grała w Quidditcha? Świadczyć by o tym mogła plakietka znajdująca się obok trofeum Jamesa Pottera w filmie „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Jednak trofeum mogło należeć do jakiejś jej krewnej, bowiem widniejąca na nim data do rok 1971, a McGonagall już wtedy nauczała w Hogwarcie.

Premiera filmu już 16 listopada.