Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Fantastyczne zwierzęta 3 – produkcja startuje wiosną

Ostatnio informowaliśmy, że Warner Bros. planuje wejście aktorów filmu „Fantastyczne zwierzęta 3” na plan w lutym 2020 roku, ale była to wieść nieoficjalna i dyskutowana na zachodnich serwisach. Obecnie wiadomo już, że wiosną przyszłego roku rozpocznie się produkcja.

Wtenczas źródłem informacji był Daniel Fogler, odtwórca jednego z głównych bohaterów. Teraz na stronie Wizarding World – następczyni Pottermore – oświadczono, że „Fantastyczne zwierzęta 3” wejdą w fazę produkcji wiosną 2020 roku.

Fantastyczne zwierzęta

Na razie trudno wywnioskować na czym może skupić się trzecia część. W drugiej w centrum wydarzeń był Gellert Grindelwald (Johnny Depp) oraz snuta przez niego intryga, która doprowadziła do swoistego zjednoczenia stronników idei głoszonych przez czarnoksiężnika. Można spodziewać się, że rozwinięty zostanie wątek Credence’a (Ezra Miller), a główni bohaterowie będą chcieli uratować Queenie (Alison Sudol). Być może dojdzie też do starcia – choć wątpliwe, żeby rozstrzygającego – między Credencem a Albusem Dumbledorem (Jude Law) albo pomiędzy Grindelwaldem a Dumbledorem.

Ujawniono także, że w trzecim filmie na pewno powrócą Newt Scamander (Eddie Redmayne), Credence, Queenie, Tina (Katherine Waterston), Jacob (Dan Fogler), Grindelwald, Dumbledore oraz Maledictus (Claudia Kim). Ponownie pojawi się także profesor Eulalie „Lally” Hicks (Jessica Williams), amerykańska nauczycielka magii w Ilvermorny, która ma ponoć odegrać o wiele większą rolę.

Fantastyczne zwierzęta

Chyba najciekawszą wiadomością jest ta, która mówi, że tym razem bohaterowie zwiedzą Rio de Janerio w Brazylii, a więc po raz pierwszy na ekranie widzowie będą mogli zobaczyć co bardziej egzotyczne krainy tego świata. Dotychczas przedstawiono nam znaczną część Anglii, Nowy Jork i Paryż.

J.K. Rowling doszlifowuje scenariusz, w czym pomaga jej Steve Kloves. David Yates z kolei zajmie się reżyserią.

Film przypuszczalnie będzie miał premierę w grudniu 2021 roku.

Fantastyczne zwierzęta


Źródło: wizardingworld.com/comicbook.com