Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Fantastyczne zwierzęta należą do Yatesa

Premiera pierwszej części magicznego widowiska ze świata Harry’ego Pottera już w ten weekend. Tymczasem jak donosi The Hollywood Reporter, reżyserią całej filmowej sagi zajmie się David Yates.

Choć początkowo projekt ekranizacji zakładał trzy filmy, to J.K. Rowling zdecydowała, że wspólnie z twórcami rozbudują cykl do pięciu części. Jaki czas upłynie między wydarzeniami z pierwszego i ostatniego filmu? Rowling zdradziła w jednym z wywiadów, że akcja piątych „Fantastycznych zwierząt” będzie rozgrywać się 19 lat po wydarzeniach, jakie zobaczymy w zbliżającej się pierwszej odsłonie. W związku z tym pojawiły się interesujące spekulacje wśród fanów uniwersum „Harry’ego Pottera”.

Akcja pierwszej części spin-offu rozgrywa się w 1926 roku, a ostatniej – zgodnie z zapowiedziami Rowling, zostanie umiejscowiona w 1945 roku. Są to znamienne daty dla fanów „Harry’ego Pottera”, bowiem są związane z postacią Toma Riddle’a, który w 1926 roku przyszedł na świat, a w 1945 ukończył Hogwart. Czy możemy się spodziewać obecności Riddle’a w „Fantastycznych zwierzętach”? A kim jest Tom Riddle, fanom Pottera nie trzeba przypominać.