Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Fear the Walking Dead – nowe informacje oraz zwiastun!

„Fear the Walking Dead”, spin off serii „The Walking Dead”, swoją premierę ma mieć 23 sierpnia. Do tej pory widzieliśmy zaledwie kilka teaserów, ale w końcu możemy obejrzeć pełen trailer.

Na panelu owej produkcji na Comic-Con można było spotkać reżysera Grega Nicotero, producenta wykonawczego Gale Anne Hurd, producenta Davida Alperta oraz showrunnera Dave’a Ericksona. Pojawili się również aktorzy: Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Lorenzo James Herie, Ruben Blades i Mercedes Mason.

Erickson przyznał, że twórca „The Walking Dead” – Robert Kirkman – od początku chciał zrobić coś, co nieco odbiegałoby od oryginalnej wersji. Wizja była taka, aby „zobaczyć upadek miasta… mamy pokazać proces, w którym miasto się załamuje.”. Podobno początkowo widz nie będzie zdawał sobie sprawy z tego co się dzieje, dopiero w trakcie obserwacji bohaterów zacznie kojarzyć fakty. „Na pierwszy rzut oka, nie wiedzą z czym mają do czynienia. Nie ma pewności, że ludzie są nieumarli, myślą, że są po prostu chorzy.”

Erickson przyznaje, że nie ma planów dotyczących przecięcia się „The Walking Dead” z nową produkcją. Nie będzie też możliwości, aby bohaterowie jednego serialu spotkali drugich. „Nie ma aktualnie żadnych planów odnośnie scalenia tych historii… Myślę, że Scott Gimple zabiłby mnie, gdybym to zaproponował. Natomiast geograficznie nie byłoby to trudne.”

„Akcja osadzona jest we wschodnim Los Angeles, w pobliżu centrum miasta. Niekontrolowany rozwój miasta jest tak rozłożony, że dochodzi do izolacji. Kiedy coś zaczyna się dziać, wracamy do naszej przestrzeni, naszego domu. Napięcie tego show nie dotyczy bycia poza granicami wspólnoty, to ciągłe zastanawianie się, co dzieje się na świecie.” – mówi Erickson.

Greg Nicotero wyjaśnia, że te dwie produkcje są zupełnie różne. Jego punkt widzenia był taki, że postacie w „The Walking Dead” są kimś więcej niż zwyczajnymi, pospolitymi ludźmi, natomiast postacie z „Fear the Walking Dead” to takie osoby, które spotykamy codziennie na ulicy. Co ludzie zrobią, gdy przyjdzie im się zmierzyć z naturalną katastrofą? Oba seriale pokazują to, jak pewne okoliczności zmieniają ludzi. I o to właśnie chodzi – o dostrzeganie tych zachodzących zmian.
Zobaczcie oficjalny zwiastun, który pojawił się na Comic-Con: