Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Feig o porażce Ghostbusters


Pamiętacie, kiedy w 2016 roku w kinach pojawił się remake „Pogromców Duchów” i Internet oszalał na jego punkcie? Niektórzy fani byli oburzeni, że można było przerobić tę historię na opowieść z kobiecymi bohaterkami. Rok później reżyser Paul Feig wyjaśnia, że mimo wszystko choć film był lekkim rozczarowaniem w box office, to miał rozpocząć coś naprawdę wielkiego.

Film zdobył w większości pozytywne recenzje, ale nie okazał się aż takim hitem, na jaki Sony Pictures liczyło. W swoim kraju produkcja zarobiła nieco ponad 128 mln dolarów przy budżecie 144 milionów dolarów.

To była wielka żałość w moim życiu, to, że film nie poradził sobie lepiej, bo ja go naprawdę pokochałem… To nie jest idealny film. Żaden z moich filmów nie jest idealny. Ale podoba mi się to, co z nimi robimy. Miał po prostu rozbawić ludzi. – mówi Feig.

Mimo wszystko Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon i Leslie Jones dobrze sobie poradziły w swoich rolach, choć to głównie McKinnon swoją dzikością i charakterem urzekła widzów. Sony Pictures chcieli stworzyć nową franczyzę, ale teraz wydaje się to jednak mało prawdopodobne.