Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Filmowa adaptacja Shinobi w planach Marca Platta

W grudniu 2014 roku firma zajmująca się tworzeniem gier, SEGA, założyła nową spółkę, Stories International, która zajmuje się przenoszeniem ich popularnych gier na wielki i mały ekran. Krążyły już plotki o tym, że mają pojawić się adaptacje gier takich jak „Altered Beast”, „Streets of Rage”, „Rise of Nightmares”, „Crazy Taxi”, „Virtua Fighter”, „Golden Axe” oraz „Shinobi”. Najprawdopodobniej to ostatni tytuł, gra o wojownikach ninja, będzie pierwszym projektem, który faktycznie trafi do produkcji.

Producent „Mostu Szpiegów”, Marc Platt, połączył siły ze Stories International i ma zamiar zająć się filmową adaptacją „Shinobi”. Oryginalna gra pozwala graczowi kontrolować ninja o imieniu Joe Misashi, który musi zmierzyć się z organizacją przestępczą Zeed porywającą dla okupu uczniów. Przed bohaterem jest łącznie do wykonania pięć misji.

Oto wypowiedź Platta na temat tego projektu:

Kochamy gry Shinobi i wierzymy, że świat ninja nigdy nie został odpowiednio przedstawiony na ekranie. Teraz mamy ku temu okazję. Dzięki Shinobi mamy nadzieję stworzyć film, który uhonoruje sedno tej gry i przeniesie widzów do tego fascynującego świata. – podkreślił twórca.

Póki co nie ma jednak żadnych konkretnych informacji dotyczących tej adaptacji.