Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Filmy DC zmieniają kurs

Prezes i dyrektor ds. treści Warner Bros., Toby Emmerich ogłosił, że DC Extended Universe będzie zmierzać w nieco innym kierunku. Wszystko za sprawą Patty Jenkins i Jamesa Wana, pod których kierownictwem powstały najbardziej kasowe obrazy z uniwersum DC.

Emmerich na konferencji prasowej oświadczył, że wielcy reżyserzy są siłą napędową studia, ale są im też potrzebni pomocni producenci. Sukces „Wonder Woman” i „Aquamana” uzmysłowił wytwórni, że muszą stworzyć nieco inną wizję niż ta, do której dotychczas zmierzali, dlatego będą unikać crossoverów, skupiając się bardziej na solowych obrazach. Po „Batman v Superman” czy „Lidze Sprawiedliwości” dostali wystarczającą lekcję.

Bardzo istotną wypowiedzią podczas konferencji była także ta, w której reprezentanci Warner Bros. powiedzieli, że każde studio ma swoją tożsamość i nie powinno się gonić tego, co stworzyli inni.

Jednym z ostatecznych powodów do podjęcia takiej decyzji była sytuacja, jaką zrodził „Shazam!”. Przy stosunkowo niewielkim budżecie udało im się nie tylko sowicie zarobić, ale i zyskać całkiem ikoniczną filmową postać, która zyskała sympatię widzów.

Jednak ukierunkowanie na solowe produkcje nie sprawi, że Warner Bros. zrezygnuje całkowicie z filmów o grupach, czego dowodem mają być „Birds of Prey” z Harley Quinn, Huntress, Black Canary, Renne Montoyą i Cassandrą Cain oraz szykowana przez Jamesa Gunna nowa odsłona „Legionu samobójców”. Wobec takich informacji można dojść do wniosku, że główna linia DC (superbohaterowie) skoncentruje się na solowych realizacjach, zaś tuż obok będą mogły powstawać obrazy z większą ilością protagonistów.


Źródło: comicbook.com