Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Filmy na które czekamy w 2015!

Rok 2015 będzie obfitować w dużo “fantastycznych pozycji” oto nasze propozycje filmów na które czekamy. Dajcie znać w komentarzach na co Wy czekacie i dlaczego 😉

avengers

Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji. Premiera 7 maja!

 

siodmysyn

“Seventh Son” jest filmem opartym na “Kronikach Wardstone” Josepha Delaney’ego. Bohaterem jest Thomas J. Ward, który odkrywa u siebie zdolność widzenia stworzeń mroku i postanawia wykorzystać to do walki ze złem. Szkoli go stracharz (Bridges), który musi rozprawić się z potężną czarownicą (Moore). Premiera 23 stycznia.

 

chappieheadertrailer

Po autorskiej wizji pierwszego kontaktu w „Dystrykcie 9” i podziału społecznego w “Elizjum” Neill Blomkamp po raz kolejny sięga po futurystyczny temat. W swoim najnowszym filmie, „Chappie”, reżyser opowie nam losy pierwszego robota która posiada uczucia i rozwija się niczym ludzkie dziecko.

Szczerze mówiąc, sam zwiastun pokazuje tę historię jako niezwykle banalną, zdecydowanie najbliższą kinu familijnemu.

W filmie obok uznanych aktorów, takich jak Hugh Jackman, wystąpi też znany z Die Antwoord duet Yolandi Vi$$er i Ninja. Ich talent aktorski oceńcie sami…

Premiera w Polsce: 6.03.2015

 

jupiter

Jupiter Jones (Mila Kunis) urodziła się pod przejrzystym niebem, co zwiastowało jej przeznaczenie do wielkich rzeczy. Już jako dorosła kobieta śni o gwiazdach, ale po przebudzeniu znajduje się w trudnej rzeczywistości złych związków i czyszczenia toalet. Wszystko zmienia się, gdy Caine (Channing Tatum), genetycznie zmodyfikowany były łowca, przybywa na Ziemię, by ją odnaleźć. Jupiter zaczyna dostrzegać los, który jest jej przeznaczony. Jej genetyczny kod sprawia, że jest następczynią niewiarygodnego dziedzictwa, które może zachwiać równowagę w galaktyce. Jupiter Ascending trafi do kin w USA i w Polsce 6 lutego 2015 roku.

 

 

Tomorrowland-logo

Nowa produkcja Disneya opowiada historię genialnego wynalazcy który wraz z nastolatką wyrusza na misję, aby odkryć sekrety miejsca istniejącego tylko w ich pamięci. Wyruszają na wielką przygodę, by odzyskać swoją przyszłość. W obsadzie filmu Disneya jest George Clooney, Britt Robertson, Hugh Laurie, Raffey Cassidy, Thomas Robinson, Kathryn Hahn. Premiera planowana jest na 22 maja 2015 roku.

 

insideout 1

Dorastanie bywa trudne, także dla Riley. Jak każdym z nas, bohaterką kierują uczucia: Radość, Strach, Złość, Obrzydzenie i Smutek. Kiedy dziewczyna jest zmuszona porzucić swoje dotychczasowe życie na środkowym zachodzie USA, ponieważ jej ojciec dostał pracę w San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Chociaż Radość, najważniejsze uczucie, robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, Riley nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole…

 

jurassicworldnewheader

Od wydarzeń znanych nam “Parku jurajskim” mija ponad 20 lat. Obecnie wyspa Isla Nublar jest w pełni działający parkeim rozrywki, w którym żyją znane nam dinozaury. Pewnego dnia naukowcy tworzą hybrydę welociraptora i tyranozaura. Wszystko się zmienia, gdy stwór wymyka się z parku.

 

 madmax

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

 

birdman-header

Tragikomiczne perypetie aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze, a teraz próbuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Jeśli chce doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu i własnemu ego, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie. Premiera w styczniu!

 

terminator-genisys-logo

Mamy rok 2029, John Connor przywódca rebelii przeciwko maszynom walczy w brutalnej wojnie. John zaczyna czuć strach kiedy dowiaduje się, że Skynet planuje zaatakować go z dwóch stron – przeszłości i przyszłości.

Terminator Genisys będzie restartem serii, jak również zapoczątkuje nową trylogię. Film zadebiutuje 1 lipca 2015 roku.

 

star-wars-the-force-awakens

Star Wars The Force Awakens to siódmy z cyklu Gwiezdne wojny. Jego premiera planowana jest na 18 grudnia 2015 roku. Akcja filmu rozgrywa się około 30 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi i koncentruje się na losach trójki nowych głównych bohaterów.

 

Na jakie Wy filmy czekacie w roku 2015?

ps. wkradł się błąd w grafikę, Batman v Superman: Dawn of Justice oczywiśćie mają premierę w 2016 roku.