Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Finałowy zwiastun Król Artur: Legenda miecza

 

Zadebiutował ostateczny zwiastun filmu Guya Ritchiego „King Arthur: Legend of the Sword”. Światowa premiera widowiska już w przyszłym miesiącu (10 maja), jednak do polskich kin film zawita w czerwcu.

Reżyserią, na podstawie scenariusza stworzonego wspólnie z Jobym Haroldem i Lionelem Wigram Em, zajął się Guy Ritchie. W obsadzie pojawią się m.in. Charlie Hunnam, Annabelle Wallis, Hermione Corfield, Jude Law, Eric Bana, Katie McGrath, Astrid Bergès-Frisbey, Aidan Gillen i Djimon Hounsou.

Oficjalny opis i zapowiedź widowiska:

Odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.

W polskich kinach film zadebiutuje 16 czerwca.