Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Firma Open Bionics tworzy protezy wzorowane na Star Wars i superbohaterach Marvela

Choć obecnie pojawiają się różne trendy wśród firm produkujących protezy, to mimo wszystko większość z nich stara się w protezie jak najwierniej odwzorować prawdziwą kończynę. Zupełnie inna drogą poszła firma Open Bionics.

Open Bionics opracowała protezy zainspirowane dziecięcą wyobraźnią, filmami sci-fi oraz produkcjami Disneya. Tak powstały kolorowe, oświetlone ledowymi lampkami bioniczne kończyny, które przypominają najmłodszym wyposażenie ich ulubionych superbohaterów.

Protezy powstały dzięki wykorzystaniu technologii drukarek 3D. W ten oto sposób dzieci mają możliwość poczuć się jak bohaterowie filmów Disneya. Opracowano trzy modele bionicznych protez: marvelowski „Iron Man”, „Gwiezdne Wojny” oraz wersja dla wielbicieli „Krainy Lodu”.

Firma Open Bionics zapowiada, że nie będzie podwyższać cen protez w disnejowskich wersjach, by umożliwić do nich dostęp dla jak największej liczby dzieci. W planach firmy na najbliższą przyszłość znajdują się także nowe modele. Dodatkowo warto zaznaczyć, że Disney zapewnił Open Bionics bezpłatną licencję.