Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Five Nights at Freddy’s z reżyserem!

Warner Bros. Podjęło decyzję kto stanie za sterami kinowej adaptacji gry Five Nights at Freddy’s. Został nim Gil Kenan, autor Strasznego Domu i nowego Poltergeista.

Reżyser Gil Kenan będzie odpowiedzialny za przeniesienie na duży ekran komputerowego horroru psychologicznego „Five Nights at Freddy’s”.

Na chwilę obecną nie znamy szczegółów kinowej adaptacji gry pod tym samym tytułem. Projekt nie ma bowiem jeszcze napisanego scenariusza. Pracują nad nim Gil Kenan i Tyler Burton Smith (scenarzysta gry „Prototype 2”).

Gra „Five Nights at Freddy’s” to horror autorstwa niezależnego producenta Scotta Cawthona. Gracz wciela się w pracownika nocnej zmiany w tytułowej restauracji – Freddy Fazbear’s Pizza. Praca stróża w tym miejscu nie należy do najprzyjemniejszych, a wręcz zagraża życiu i zdrowiu ze względu na mordercze skłonności maskotek restauracji. Pluszaki, które za dnia bawią dzieci i rodziców, w nocy ożywają, ukazując swoją prawdziwą, mroczną naturę, która nakazuje im przemieniać ludzi w kolejne maskotki. Nie jest to proces przyjemny, ale bolesny i prowadzi do śmierci ludzi w męczarniach.

Gra zadebiutowała na rynku w marcu 2014 roku, a już w listopadzie tego samego roku wyszła jej 2 część, natomiast rok później – w marcu 2015 ukazała się trzecia odsłona „Five Nights at Freddy’s”.

Gra okazała się wielkim hitem, bijącym rekordy popularności. Kilka dni temu wyszła już czwarta część serii. Jej twórca, Scott Cawthon, ma najprawdopodobniej współpracować z producentami filmu, podczas prac nad adaptacją materiału na potrzeby kina. Produkcją filmu ma zająć się m.in. Seth Grahame-Smith („Mroczne cienie”, „Abraham Lincoln: Łowca wampirów 3D”).