Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Folwark zwierzęcy dla Netflixa przygotuje Serkis

Andy Serkis będzie mógł spełnić swoje marzenie i zekranizować powieść George’a Orwella „Folwark zwierzęcy”. Filmowiec i aktor nawiązał współpracę z platformą Netflix.

Stanowisko jednego z producentów filmu zajmie Matt Reeves, który współpracował z Serkisem przy okazji kinowej serii „Planeta Małp”. Pierwsze zapowiedzi twórców dają do zrozumienia, że nie będą oni filmować prawdziwych zwierząt, a posłużą się techniką motion capture, od której specem jest Serkis.

Oficjalny opis powieści prezentujemy poniżej:

Orwell pisał: „»Folwark zwierzęcy« miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze – chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób) może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Mój morał brzmi tak oto: rewolucje mogą przynieść radykalną poprawę, gdy masy będą czujne i będą wiedzieć, jak pozbyć się swych przywódców, gdy tamci zrobią, co do nich należy. (…) Nie można robić rewolucji, jeśli nie robi się jej dla siebie; nie ma czegoś takiego jak dobrotliwa dyktatura”. (Wyd. MUZA)