Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ford i Steinfeld oficjalnie w Grze Endera

Harrison Ford, Abigail Breslin i Hailee Steinfeld podpisali umowy na występ w oczekiwanej ekranizacji “Gry Endera” autorstwa Orsona Scotta Carda.

Ford wcieli się w pułkownika Hyruma Graffa. Graff zajmuje się szkoleniem armii młodych strategów do bitwy z pozaziemską cywilizacją. Asa Buttefield ma zagrać Endera, którzy zostaje jego najlepszym rekrutem w przygotowaniach do niszczącej inwazji.

Hailee Steinfeld ma wcielić się w Petrę Arkanian, najbliższą sojuszniczkę Endera. Nominowana do Oscara Abigail Breslin zagra starszą siostrę Endera, Valentine. W obsadzie są także Aramis Knight, Moises Arias, Jimmy “Jax” Pinchak, Suraj Parthasarathy, Conor Carroll i Khylin Rhamb.

Reżyseruje Gavin Hood (“Tsotsi”, “X-Men Geneza: Wolverine”). “Gra Endera” jest oparta na popularnej powieści Orsona Scotta Carda pod tym samym tytułem.

Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka…

“Gra Endera” zdobyła najważniejsze nagrody w kategorii science fiction – Hugo i Nebulę. Premiera zaplanowana jest na 15 marca 2013 roku.