Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Fragment Batman: The Killing Joke!

 

Warner Bros. udostępnił w sieci fragment animacji dla dorosłych „Batman: The Killing Joke”. Fani Mrocznego Rycerza mają na co czekać. Produkcja zapowiada się naprawdę obiecująco!

W produkcji w reżyserii Bruce’a Timma głosu postaciom użyczają: Kevin Conroy (Batman), Mark Hamill (The Joker), Tara Strong (Batgirl) oraz Ray Wise (Komisarz Gordon).

„Batman: Zabójczy żart” od DC Comics i Warner Bros. Pictures pojawi się w wersji na Blu-ray, DVD i Digital HD jeszcze w tym roku. Będzie to pierwszy film animowany w historii Warner Bros. z kategorią R – tylko dla widzów dorosłych. Fragment animacji zaczyna się ok. 3:55 minuty poniższego wideo.

Komiks „Zabójczy żart” został wydany w 1988 roku. Jego twórcami są Alan Moore, który przygotował scenariusz oraz Brian Bolland (rysunki). W „Batman: The Killing Joke” znalazła się w nim m.in. prawdopodobna geneza pochodzenia Jokera. Dowiedzieliśmy się o losach tej postaci zanim stała się zielonowłosym psychopatą. Ta pozycja jest również jedną z najbardziej kontrowersyjnych i dyskusyjnych historii o Batmanie, ze względu na jej enigmatyczny koniec i scenę bestialskiego ataku Jokera na Barbarę, córkę komisarza Gordona.