Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Frankenweenie – zwiastun z Comic-Conu

Podczas panelu najnowszego filmu animowanego Tima Burtona pod tytułem „Frankenweenie” zaprezentowano zwiastun, który teraz możemy obejrzeć. Co działo się na panelu?

Zwiastun, który możemy oglądać jest utrzymany w stylistyce klasycznych filmów o potworach. Podczas panelu Burton opowiadał, że „Frankenweenie” w latach 80. był jednym z jego pierwszych filmów krótkometrażowych. Połączył zamiłowanie do filmów o potworach ze wspomnieniem o pierwszym psie, który zmarł, gdy był dzieckiem. Podkreślał, że jest to dla niego bardzo osobisty projekt. Zaprezentował także kilka klipów, które zebrały dobre opinie.

Głównym bohaterem „Frankenweenie” jest chłopiec, Wiktor Frankenstein, którego pies zostaje potrącony przez samochód. Chłopak postanawia przywrócić swojego ulubieńca do życia.

Reżyseruje Tim Burton na podstawie swojego scenariusza. W oryginalnej wersji głos podkładają Winona Ryder, Martin Short, Catherine O’Hara, Martin Landau, Charlie Tahan, Atticus Shaffer, Robert Capron i Conchata Ferrell.

Premiera w 2D i 3D w USA zaplanowana jest na 5 października. Polska premiera 7 grudnia. Tim Burton opiera ten film na własnej krótkometrażówce z 1984 roku.