Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Free Guy doczeka się własnego uniwersum

Informacje o planach 20th Century Studios na najbliższe lata ujawnił szef wytwórni, Steve Asbell. W wywiadzie z serwisem The Hollywood Reporter opowiedział o najbliższej dekadzie w harmonogramie studia.


W planach studia znalazła się nie jedna, ale kilka kontynuacji „Free Guy”. Asbell zdradził również, że scenariusz „Free Guy 2” jest już niemal gotowy i chcą nim zbudować podwaliny pod uniwersum. Niestety, nie zdradził nic więcej o pomysłach twórców.

Jedynkę wyreżyserował Shawn Levy („Giganci ze stali”) według scenariusza Matta Liebermana i Zaka Penna, a gwiazdą obsady był Ryan Reynolds. Film zadebiutował w sierpniu 2021 roku i okazał się jednym z hitów wytwórni. Globalne zyski przekroczyły 320 mln dolarów. Poniżej przypominamy oficjalny opis i zwiastun jedynki:

Guy to przeciętny urzędnik bankowy, który zupełnie przez przypadek odkrywa, że jest drugoplanowym graczem w otwartej grze wideo. W rzeczywistości pozbawionej ograniczeń postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, ocalić swój świat i zostać bohaterem według własnego scenariusza!