Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Furiosa | Znamy oficjalny opis fabuły

Studio Warner Bros. udostępniło oficjalny zarys fabularny widowiska „Furiosa”. Reżyserią prequela „Mad Max: Na drodze gniewu” (2015) zajmie się George Miller.

„Furiosa” przedstawi nam losy tytułowej wojowniczki, która wraz z Maksem Rockatanskym przeciwstawiła się rządom Wiecznego Joe. Film ukaże przeszłość bohaterki, a młodszą Furiosę zagra Anya Taylor-Joy („Gambit królowej”). Czarny charakter widowiska, Dementusa, sportretuje Chris Hemsworth („Thor”). Obok nich w obsadzie pojawią się także: Tom Burke („Mank”) i Kameron Hood („Susza”).

Tak prezentuje się oficjalny opis fabuły „Furiosy”:

Cywilizacja upadła. Młoda Furiosa znajduje się w Zielonym Miejscu prowadzonym przez Wiele Matek. Niestety bohaterka zostaje porwana i trafia w ręce bandy motocyklistów dowodzoną przez Dementusa. Przemierzając Pustkowia, bandyci trafiają na Cytadelę rządzoną przez Wiecznego Joe. Podczas starcia Dementusa z Wiecznym Joe, Furiosa musi przetrwać kolejne śmiertelnie niebezpieczeństwa i znaleźć sposób, by powrócić do domu.

Reżyser widowiska, George Miller ujawnił, że akcja przedstawiona w filmie będzie rozgrywać się na przestrzeni 15 lat. „Furiosa” będzie największą inwestycją filmową w historii Australii. Jak zdradziła premier stanu Nowa Południowa Walia, Gladys Berejiklian, produkcją zapewni australijskiej ekonomii zastrzyk w wysokości co najmniej 350 milionów dolarów australijskich i stworzy 850 miejsc pracy.

Zdjęcia do „Furiosy” rozpoczęły się na początku czerwca, a premierę widowiska zaplanowano na 24 maja 2024 roku.