Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Gal Gadot i Patty Jenkins o Wonder Woman

Powodów stojących za stworzeniem filmu jest wiele, ale jednym z głównych pobudek jest z pewnością wykreowanie superbohatera, który będzie mógł być wzorem dla widzów – i w to właśnie celowała „Wonder Woman”. Na premierze filmu Gal Gadot i Patty Jenkins wspomniały o swoim ujęciu postaci oraz o swoich priorytetach.

Gadot stwierdziła, że najważniejszym dla niej jest wykreowanie postaci jako wzoru:

Dorastając mogłam zapatrzeć się na Batmana czy Supermana, ale myślę że ważnym jest przedstawienie figury silnej kobiety – a Wonder Woman jest tutaj najlepszym przykładem. To wspaniałe, że po 75 czy 76 latach w końcu dostała własny film.

Jenkins również podkreśliła swoją satysfakcję płynącą z tworzenia filmu, spowodowaną nie tylko żeńską obsadą, ale także szansą zaprezentowania filmu o superbohaterze.

Fabuła produkcji prezentuje się następująco:

Zanim stała się Wonder Woman, bohaterka była Dianą, księżniczką Amazonek, wytrenowaną na niepokonaną wojowniczkę. Kiedy na jej rodzimej wyspie rozbija się samolot, a amerykański pilot opowiada o potężnym konflikcie poza granicami Themysciry, Diana postanawia opuścić dom i udowodnić, że potrafi powstrzymać wojnę. Podczas niosących sprawiedliwość walk Diana odkryje swoją pełną moc i pozna swoje prawdziwe przeznaczenie.

„Wonder Woman” pojawi się w kinach 2 czerwca.