Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Galeria plakatów bohaterów The Rise of Skywalker. Czy Disney zrobi kinową przerwę franczyzie?

W sieci pojawiła się obszerna galeria plakatów bohaterów i złoczyńców wyczekiwanego widowiska “Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Dodatkowo media obiegła pogłoska, że film J.J. Abramsa może być ostatnim z cyklu, bo wytwórnia pauzuje markę.

“Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie” wchodzi do kin za niecały miesiąc (18 i 19 grudnia 2019 r.). Twórcy 9. części sagi zaprezentowali nowe kinowe plakaty z głównymi bohaterami widowiska. Możecie je obejrzeć w poniższej galerii.

Natomiast niepokojącymi wieściami podzielił się z czytelnikami dziennikarz Variety, Brent Lang, który utrzymuje, że “The Rise of Skywalker” będzie ostatnim filmem z gwiezdnowojennej sagi i czeka nas kilka lat przerwy… Lang w swoim wpisie na Twitterze powołuje się na słowa prezesa Disneya, Boba Igera:

CEO Disneya Bob Iger zdradził, że “Gwiezdne Wojny” będą zawieszone po premierze “Skywalker. Odrodzenie”. Powiedział, że skupią się na froncie telewizyjnym, wymienił trzy serie, które trafią na Disney+.

Możliwe, że zmiana w polityce Disneya dotycząca kolejnych widowisk z cyklu wywodzi się ze słabych wyników “Hana Solo” (i zahamowania przez niego kolejnych spin-offów sagi). Sukces „The Mandalorian” spowodował, że wytwórnia łaskawiej spojrzała na projekty telewizyjne i stąd to “zawieszenie” kinowych “Gwiezdnych Wojen”.

Uważacie, że uniwersum “Star Wars” skorzysta na tej decyzji? Czy może Disney jednak zmieni zdanie po premierze i podliczeniu zysków “The Rise of Skywalker”?