Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Gandalf na plakacie z okazji Comic-Conu

Z okazji nadchodzącego San Diego Comic Con twórcy filmu fantasy „Hobbit: Niezwykła podróż” opublikowali nowy plakat. Podczas konwentu Peter Jackson zaprezentuje nowe fragmenty i prawdopodobnie drugi zwiastun.

„Hobbit” opowiada o przygodzie Bilbo Bagginsa, który wyrusza na wyprawę, by odzyskać krasnoludzkie Królestwo Ereboru, dawno temu spustoszone przez smoka Smauga. Bilbo podróżuje razem z drużyną 13 krasnoludów, dowodzoną przez legendarnego wojownika, Thorina Dębową Tarczę i czarodzieja Gandalfa Szarego.

Zanim dotrą do celu na wschodzie, bohaterowie muszą najpierw uciec z tunelów goblinów. Bilbo poznaje tam stworzenie, które zmieni jego życie na zawsze… Golluma. Zaskakując stwora, zdobywa jego cenny pierścień, który ma nieoczekiwane i użyteczne właściwości. Prosty, złoty pierścień jest powiązany z losem Śródziemia w sposób, w jaki Bilbo nie jest w stanie pojąć.

Ekranizacja „Hobbita” będzie składać się z dwóch filmów, których łączny budżet sięga 500 mln dolarów. Pierwszy ma mieć premierę w USA 14 grudnia 2012 roku. W Polsce film obejrzymy 28 grudnia. Druga część 13 grudnia 2013 roku.

{youtube}G0k3kHtyoqc{/youtube}
hobbit