Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Garść informacji o aktorskich odsłonach Aladyna i Mulan


Na ekranach króluje „Piękna i Bestia”, a Dinsey planuje już kolejne aktorskie wersje swoich hitów. Jesteście ciekawi co studio planuje dla „Mulan” i „Aladyna”?

Informacjami o nadchodzących produkcjach podzielił się w jednym z wywiadów Sean Bailey z Walt Disney Studios. „Mulan” ma być opowieścią o emancypacji, przedstawioną w nowy sposób i kilkoma detalami, które dodadzą wyrazu filmowi, który pragną nakręcić w stylu „Gladiatora” od Ridleya Scotta. Nie zabraknie tutaj oczywiście elementów musicalowych, jednak Disney stawia tutaj na bardziej realistyczną konwencję.

Reżyserią „Mulan” zajmie się Niki Caro na podstawie scenariusza przygotowanego przez Lauren Hynek, Elizabeth Martin, Ricka Jaffa i Amandę Silver. Premierę widowiska zaplanowano wstępnie na 2 listopada 2018 roku. Disney zapewnia, że zrobią wszystko, by upewnić się, że „Mulan” będzie autentyczna i pełna szacunku dla kulturowego dziedzictwa. Produkcja ma połączyć elementy chińskich podań o Mulan z fabułą animacji z 1998 roku.

„Aladyn” natomiast ma być autorskim filmem Guya Ritchiego („Sherlock Holmes”, „Kryptonim U.N.C.L.E.”). Twórca zawsze chciał nakręcić film dla Disneya, a studio po rozmowach z reżyserem postanowiło dać mu więcej swobody w pracy nad projektem. Ze słów Bailey’ego wynika, że Ritchie ma już gotową wizję opowieści o nawróconym złodzieju. W „Aladynie” Ritchiego możemy oczekiwać wierności tradycji, przedstawionej w formie energetyzującego musicalu.

Reżyserować ma oczywiście Guy Ritchie na podstawie scenariusza Johna Augusta („Frankenweenie”, „Charlie i fabryka czekolady”). Wstępna data premiery nie jest jeszcze znana.