Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Garść szczegółów o nowym Pet Sematary

Twórca scenariusza remake’a „Cmętarza zwierząt”, Jeff Buhler, wyjawił co nieco na temat nadchodzącej adaptacji jednej z najsłynniejszych powieści Stephena Kinga. Wszystko brzmi naprawdę ekscytująco! Wygląda na to, że dwójka reżyserów: Dennis Widmyer i Kevin Kolsch, spisali się w swoich rolach. W filmie występują między innymi Jason Clarke i John Lithgow.

Kiedy rozpoczynaliśmy rozmowy, Dennis, Kevin i ja, naprawdę chcieliśmy połączyć pomysł przeniesienia tej historii na ekran od podstaw, zgodnie z materiałem źródłowym z nowoczesnym podejściem do książki. Wszyscy jesteśmy fanami oryginalnego filmu, ale są tam momenty znacznie większe, niedopowiedziane. Naszym pragnieniem jest przekazanie naprawdę ugruntowanej i psychologicznie przerażającej wersji Cmętarza zwierząt, która w moim odczuciu, jest najbardziej przerażającą książką, jaką King kiedykolwiek napisał. – mówi Buhler.

Dennis i Kevin są wizjonerami pod względem tego, w jaki sposób do podeszli do realizacji filmu – nie tylko jak do horroru, ale także skupiając się na postaciach. Praca z tymi facetami była naprawdę satysfakcjonująca. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby stworzyć jedną z najbardziej przerażających adaptacji powieści Stephena Kinga! A przynajmniej taki mamy cel. – dodaje.

Premiera 19 kwietnia 2019 roku.