Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Gene Wilder powróci do aktorstwa za namową Stevena Spielberga?

Być może po 25 latach emerytury Gene Wilder zdecyduje się powrócić do kina. Jak podaje portal Ain’t It Cool, Steven Spielberg namawia aktora do udziału w swoich dwóch filmach.

Słynny reżyser stara się pozyskać aktora, który pozostaje już na emeryturze od niemal 25 lat. Spielberg pragnie by Gene Wilder zagrał w jego dwóch produkcjach, które będą ekranizacjami powieści. Pierwszą z nich ma być powieść science fiction „Ready Player One” Erniego Cline’a, a druga to „Wielkomilud” Roalda Dahla.

Akcja powieści „Ready Player One” Erniego Cline’a rozgrywa się w 2044 roku. Potężny kryzys spowodował upadek dotychczasowych mocarstw. Ludzie w Stanach Zjednoczonych głodują, zamarzają na ulicach, a miasta stały się osiedlami slumsów i przyczep kempingowych. Głowny bohater to 18-letni Wade, który podobnie jak inni ludzie, ucieka od ponurej rzeczywistości w wirtualny świat OASIS, gdzie każdy może być kim chce. OASIS to Internet najnowszej generacji, pełna symulacja, w której wszystko jest możliwe. Twórca systemu zostawił w nim zakodowane zagadki – drogę do realnej fortuny i absolutnej władzy. Miliony użytkowników OASIS próbowały złamać kod, bezowocnie studiując ikony Hallidaya – tajemnicze wskazówki, których nie odczyta nikt, kto nie jest maniakiem gier, filmów i muzyki z lat 80-tych. Niespodziewanie Wade’owi udaje się rozwikłać pierwszą zagadkę. I wówczas zaczyna się prawdziwa gra. Cały świat śledzi rozwój sytuacji, miliony ludzi dołącza do gry. Wśród nich znajdują się i tacy, którzy nie wahają się popełnić realnej zbrodni, by przeszkodzić Wade’owi. Bohater by przeżyć, musi wygrać. Jednakże by to zrobić, musi porzucić wirtualną idyllę i stanąć twarzą w twarz z życiem i z miłością w rzeczywistości, od której tak pragnął uciec.
Gene Wilder miałby wcielić się w kreatora OASIS, Hallidaya.

Kolejny projekt Spielberga to film „THE BFG”, ekranizacja powieści Roalda Dahla pt. „Wielkomilud”. Jest to historia pochodzącej z Londynu młodej dziewczynki Sofie. Pewnego dnia trafia ona do krainy niebezpiecznych olbrzymów-ludojadów. Sofie jednak znajduje wspólny język z jednym z gigantów i z jego pomocą staje w obronie swojego kraju przed innymi złymi olbrzymami. W tym projekcie Wilder miałby użyczyć głosu jednemu z bohaterów.

Aktor po raz ostatni pojawił się w filmie kinowym w 1991 roku w komedii Maurice Phillipsa pt. „Sobowtór”, natomiast ostatnim występem Wildera przed kamerami był udział w sitcomie „Will i Grace” w 2003 roku.