Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

G.I. Joe: Retaliation – nowy zwiastun!

Dostępny jest nowy widowiskowy zwiastun kontynuacji przygód G.I. Joe pod tytułem „G.I. Joe: Retaliation”. W kompletnie wymienionej obsadzie znaleźli się Bruce Willis, Dwayne Johnson, Adrianne Palicki czy Walton Goggins! Przeczytaj, co reżyser opowiadał o filmie.

Wśród nowych postaci są  Dwayne Johnson jako Roadblock, Elodie Yung jako Jinx, DJ Cotrona jako Flint, Adrianne Palicki jako Lady Jaye, RZA jako The Blind Master, Joseph Mazzello jako Mouse, Walton Goggins jako Warden Nigel James, Ray Stevenson jako Firefly i Bruce Willis jako generał Joe Colton. Z pierwszej części powracają tylko Channing Tatum jako Duke, Ray Park jako Snake Eyes i Byung Hun-lee jako Storm Shadow.

Ekipa G.I. Joe musi zmierzyć się z Zartanem, który pod koniec pierwszej części przejął tożsamość prezydenta USA. Na swoich usługach ma oddziały Kobry i opanowanych przywódców różnych krajów świata.

Jon Chu podczas CinemaCon w Las Vegas opowiadał, że odda hołd jednemu z najlepszych komiksów o G.I. Joe. Ściślej numerowi 21, w którym przedstawiono Storm Shadowa w scenach bez ani jednego dialogu. Zdradził, że w filmie jest 10-minutowa scena akcji z ninja, w której nie pada ani jedno słowo. Dodał, że film będzie trwać ok. 2 godzin. Na DVD/Blu-ray ma znaleźć się 15 minut dodatkowych scen. Zdradził, że Snake Eyes przeżył atak, gdyż był w Tokio, trenując nowy oddział komando ninja. Chu twierdzu, że ton filmu będzie realistyczny – widz ma być przekonany, że są to prawdziwi komandosi, więc pozbyto się przesadnie futurystycznych gadżetów. Z wywiadu dowiadujemy się, że Henry Jackman ma skomponować muzykę. Reżyser obiecuje wiele różnorodnej i efektownej akcji.

Reżyseruje John Chu, który najbardziej znany jest z filmu „Step Up 3D”. Za scenariusz odpowiadają Rhett Reese i Paul Warnick, wcześniej odpowiedzialni za  „Zombieland”. Premiera w USA zaplanowana jest na 29 czerwca 2012 roku. W Polsce zobaczymy film 17 sierpnia 2012 roku.

{youtube}kNUBV9trDoA{/youtube}