Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Globalne wpływy Rogue One zbliżają się do 800 mln dolarów

Disney pochwalił się znakomitymi wynikami pierwszego spin-offu „Gwiezdnych Wojen”. „Łotr 1” znakomicie radzi sobie na świecie, zarabiając kolejne miliony. Do tej pory film zgromadził na swoim koncie ponad 789 mln dolarów, a przed nim jeszcze premiera na rynku chińskim.

W sam sylwestrowy weekend „Rogue One: A Star Wars Story” zarobił w USA 64,3 mln dolarów, a wpływy z rynków zewnętrznych wyniosły 45,8 mln, co łącznie daje kolejne 110,1 mln dolarów na koncie produkcji. A trzeba wspomnieć, że już w ten weekend „Łotr 1” zawita do chińskich kin, co z pewnością doda kolejne pokaźne wpływy na konto widowiska.

Do tej pory widowisko z uniwersum „Gwiezdnych Wojen” znajduje się na drugim miejscu w rankingu najbardziej dochodowych filmów 2016 roku w Stanach Zjednoczonych. Pozycję lidera nadal zajmuje animacja Pixara „Gdzie jest Dory?”, która zarobiła 486,2 mln dolarów. „Łotr 1” zgromadził na razie na swoim koncie 439,7 mln w USA, a łączne wpływy z widowiska (789,7 mln) zapewniły mu siódme miejsce w światowym zestawieniu za 2016 rok.