Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Godzilla 2 w finalnym zwiastunie!

Wytwórnia Warner Bros. wypuściła finalną zapowiedź widowiska „Godzilla II: Król potworów”, w której nieco bliżej można przyjrzeć się tytułowym monstrom.

Po sukcesach „Godzilli” oraz „Kong: Wyspa czaszki” w serii „MonsterVerse” pojawia się kolejny rozdział, w którym Godzilla musi zmierzyć się z Mothrą, Rodanem i trójgłowym Ghidorahem. W cieniu starć o dominację pomiędzy gigantycznymi stworami, ludzie muszą szukać rozwiązania nowego problemu, jakim są obudzone z przedwiecznego letargu mityczne potwory, pustoszące wszystko na swojej drodze i próbujące strącić z tronu obecnego władcę świata, człowieka. Jednym z ważniejszych ośrodków do takich zadań jest Monarch, agencja badająca kryptydy, ukierunkowana na stworzenie skutecznej broni do walki z bestiami.

Michael Dougherty („Upiorna noc Halloween”, „Krampus”) wyreżyserował „Godzillę II: Króla potworów” w oparciu o napisany wspólnie z Zachem Shieldsem („Krampus”) scenariusz.

W filmie wystąpili m.in. Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown, Bradley Whitford, Sally Hawkins, Charles Dance, Ken Watanabe oraz Ziyi Zhang.

Polska premiera przewidziana jest na 14 czerwca.

Po pojawieniu się nowego zagrożenia Król Potworów powraca, by ponownie przywrócić w przyrodzie równowagę.