Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Godzilla II: Król potworów w nowej zapowiedzi

W krótkim zwiastunie Warner Bros. nie tylko przypomina o zbliżającej się premierze widowiska „Godzilla II: Król potworów”, ale także mruga do fanów „Gry o tron”.

Po sukcesach “Godzilli” oraz “Kong: Wyspa czaszki” w serii “MonsterVerse” pojawia się kolejny rozdział, w którym Godzilla musi zmierzyć się z Mothrą, Rodanem i trójgłowym Ghidorahem. W cieniu starć o dominację pomiędzy gigantycznymi stworami, ludzie muszą szukać rozwiązania nowego problemu, jakim są obudzone z przedwiecznego letargu mityczne potwory, pustoszące wszystko na swojej drodze i próbujące strącić z tronu obecnego władcę świata, człowieka. Jednym z ważniejszych ośrodków do takich zadań jest Monarch, agencja badająca kryptydy, ukierunkowana na stworzenie skutecznej broni do walki z bestiami.

Michael Dougherty (“Upiorna noc Halloween”, “Krampus”) wyreżyserował “Godzillę II: Króla potworów” w oparciu o napisany wspólnie z Zachem Shieldsem (“Krampus”) scenariusz.

W filmie wystąpili m.in. Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown, Bradley Whitford, Sally Hawkins, Charles Dance, Ken Watanabe oraz Ziyi Zhang.

Polska premiera przewidziana jest na 14 czerwca.