Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Godzilla: Monster Planet z nowym zwiastunem

 

Platforma Netflix zaprezentowała oficjalny zwiastun anime „Godzilla: Monster Planet” („Godzilla: Kaijū Wakusei”). Premiera już w przyszłym tygodniu!

Film powstał dzięki studiu POLYGON PICTURES, a za reżyserię odpowiadają Kobun Shizuno („Detective Conan: The Darkest Nightmare” i inne filmy „Detective Conan”, „Fist of the North Star: The Legend of Kenshirô”) oraz Hiroyuki Seshita („Ajin”, „Knights ofSidonia”). Scenariuszem zajął się uwielbiany przez wielu fanów anime, Gen Urobuchi („Fate/Zero”, „Psycho-Pass”, „Puella Magi Madoka Magica”).

W obsadzie głosowej tej pełnometrażowej animacji pojawią się m.in. Yuuki Kaji, Mamoru Miyano, Takahiro Sakurai, Junichi Suwabe, Tomokazu Sugita oraz Kana Hanazawa.

Tak prezentuje się fabuła filmu „Godzilla: Monster Planet” („Godzilla: Kaijū Wakusei”):

Koniec XX wieku stanowił kres panowania ludzkości nad Ziemią. Planetę opanowały gigantyczne potwory – Kaiju. Pojawił się także alternatywny stwór, Godzilla, polujący na Kaiju. Wojna z Kaiju trwała przez pół wieku, aż w końcu ludzkość poddała się i postanowiła opuścić planetę. W 2048 roku wybrana przez SI załoga statku Aratrum udaje się z misją w kierunku odległej o lata świetlne planety, która może stać się nowym schronieniem ludzkości. Na miejscu okazuje się, że warunki atmosferyczne panujące na niej uniemożliwiają zaludnienie planety.

Haruo, jeden z członków załogi Aratrum, został sierotą w wieku 4 lat, gdy Godzilla zabił jego rodziców. Od zawsze marzy o powrocie na Ziemię i pokonaniu potwora. Decyduje się na podróż powrotną na rodzimą planetę. Jednak na Ziemi minęło 20,000 lat, podczas których cały ekosystem planety uległ drastycznej zmianie. Ziemią niepodzielnie włada Godzilla.

Premiera animacji już 17 stycznia, oczywiście na Netflix.