Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Godzilla wraca do Japonii! Najnowszy film w rękach japońskich twórców.

 

Po latach od premiery ostatniego filmu japońskiego filmu o Godzilli, okazuje się, że wielki jaszczur ponownie będzie siał spustoszenie w obrazie rodzimej produkcji.

W Japonii to Toho Studios posiadało prawa do marki Godzilla, jednak po pewnym czasie licencja przeszła w ręce Legendary i Warner Bros. Właśnie przez to w 2014 roku powstał film „Godzilla” w reżyserii Garetha Edwardsa. Studio Toho zakończyło historię o monstrum w 2004 roku filmem „Godzilla: Final Wars”, jednak jak się okazuje, to wcale nie oznacza, że już nigdy nie zobaczymy na ekranie ogromnej jaszczurki.

Właśnie rozpoczęto produkcję zapowiedzianego w zeszłym roku nowego filmu, który do kin wejdzie w 2016 roku. Producent z Toho, Taichi Ueda, przyznał, że film ma zielone światło i „nadszedł czas na zrobienie japońskiego filmu, który nie zginie w Hollywood”.

Produkcja będzie reżyserowana przez Hideaki Anno i Shinji Higuchi. Studio Toho doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że oczekiwania fanów są coraz większe, dlatego szuka reżyserów najbardziej znanych i takich, którzy sami są fanami Godzilli.

Jeżeli natomiast zastanawiacie się jakich efektów specjalnych możemy się spodziewać po japońskiej wytwórni, to możecie rzucić okiem na zwiastun tgorocznego filmu Higuchi, pt. „Attack on Titan”.