Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Gollum czyta fanom Hobbita

22 września w Londynie Fulham Palace Gardens zostało zmieniono w Shire, aby uświetnić 75. rocznicę książki Hobbit oraz urodziny Bilba i Froda Bagginsów. Andy Serkis pojawił się tam i czytał młodym fanom fragmenty kwestii Golluma z książki. Serkis na żywo jako Gollum robi piorunujące wrażenie! Możecie obejrzeć, jakie, w rozwinięciu newsa.

Andy Serkis na żywo wcielił się w Golluma przed 150 zebranymi fanami. Można zobaczyć, jak Serkis fantastycznie odtwarza swoją postać, bez znanego nam cyfrowego kostiumu. Goście zostali uraczeni tradycyjnym drugim śniadaniem hobbitów. Serkis w rozmowie z Reuters opowiadał również o swoim bohaterze.

Gollum jest wspaniałą postacią do grania. Dziwne jest to, że po Władcy Pierścieni postać Golluma została wchłonięta przez świadomość publiczności, przez co trudno było po 12 latach odzyskać tego bohatera, gdyż słyszałem już tak wiele różnych interpretacji -– opowiadał.

Hobbit opowiada o przygodzie Bilbo Bagginsa, który wyrusza na wyprawę, by odzyskać krasnoludzkie Królestwo Ereboru, dawno temu spustoszone przez smoka Smauga. Bilbo podróżuje razem z drużyną 13 krasnoludów, dowodzoną przez legendarnego wojownika, Thorina Dębową Tarczę i czarodzieja Gandalfa Szarego.

Zanim dotrą do celu na wschodzie, bohaterowie muszą najpierw uciec z tunelów goblinów. Bilbo poznaje tam stworzenie, które zmieni jego życie na zawsze… Golluma. Zaskakując stwora, zdobywa jego cenny pierścień, który ma nieoczekiwane i użyteczne właściwości. Prosty, złoty pierścień jest powiązany z losem Śródziemia w sposób, w jaki Bilbo nie jest w stanie pojąć.

Premiera pierwszej części w grudniu 2012 roku. Druga część rok później, a wielki finał w lipcu 2014 roku.

{youtube width=”500″}7c13JFt0LQU{/youtube}