Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Goofy inspiracja dla Jar Jar Binksa?

Należycie do fanów Jar Jar Binksa, czy jednak jesteście po przeciwnej stronie? Wiele osób uważa, że jest to jedna z bardziej irytujących postaci w uniwersum GW. George Lucas podczas D23 Expo w Kalifornii przyznał się, skąd czerpał inspirację na wprowadzenie Jar Jara do fabuły „Mrocznego widma” oraz jaki wpływ na jego twórczość miał Disney.

„Nie mogę nawet rozpocząć od powiedzenia Wam, jak wielki wpływ miał na mnie Disney… Przyznam się do sekretu, o którym nikt nie wie; niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że to Goofy był inspiracją dla postaci Jar Jar Binksa… Wiem, że teraz patrzycie na niego inaczej. To całkowicie oczywiste, ale właściwie, kocham Goofy’ego i Jar Jara.”

A teraz przypomnijcie sobie wszystkie wpadki i sytuacje z udziałem Jar Jar Binksa. Czy teraz to ma sens, gdy znamy już prawdę? Właściwie trzeba przyznać, że zarówno Jar Jar jak i Goofy są wysocy, tyczkowaci i niezdarni, często wpadają w kłopoty.

Jednak mimo miłości Lucasa do jego postaci, pojawił się tylko w dwóch filmach i na pewno nie powróci w tych, nad którymi obecnie trwają prace.