Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Gra o tron najbardziej piraconym serialem 2012 roku

Firma Big Champagne zajmująca się analizami sieci BitTorrent oznajmiła, że dotychczas najbardziej piraconym serialem 2012 roku jest Gra o tron. Dziennikarze z prestiżowego “Forbes” spekulują, dlaczego właśnie ta produkcja znajduje się na pierwszym miejscu.

Gra o tron jak na razie osiągnęła w drugim sezonie wynik 25 mln ściągnięć. Rekordowy był piąty odcinek, który osiągnął 2,5 mln ściągnięć w ciągu doby. Statystyki firmy analizującej dotyczą tylko sieci BitTorrent, więc nie brane są pod uwagę inne strony umożliwiające dostęp do serialu.

Pierwszy sezon w zeszłym roku zajął drugie miejsce tuż za szóstym sezonem Dextera. Spekuluje się, że do końca roku Gra o tron może spaść z najwyższej pozycji. Nie miało to negatywnego wpływu na oglądalność, która jest bardzo wysoka i utrzymuje tendencję wzrostową.

Dziennikarze “Forbesa” twierdzą, że przyczyną jest bardzo ograniczony legalny dostęp do serialu, który jedynie można uzyskać wykupując HBO, jak i dostęp do platformy HBO GO (nie wszędzie dostępna).

Stacja HBO traci olbrzymi potencjał widzów, ograniczając się tylko do wykupujących subskrypcję stacji. Nie winię ich, że nie emitują swoich seriali na Hulu czy Netflix, ale oferując HBO GO wszystkim użytkownikom, nie tylko tym, którzy mają HBO, obniżyliby liczbę ściągnięć seriali i przyciągnęliby więcej widzów, chcących obejrzeć Grę o tron w sposób całkowicie legalny – pisał dziennikarz “Forbes”.

Serial emitowany jest w Polsce w każdy poniedziałek o 22:00.