Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Gra o tron: Ostatnia warta

Jest dobra i zła wiadomość dla fanów “Gry o tron”. Ostatni odcinek nie będzie całkowitym zakończeniem tego cyklu, ponieważ przygotowano dodatkowym materiał, choć nie fabularyzowany, lecz dokumentalny – dokładnie o tym, co działo się za kulisami powstawania finału najpopularniejszej produkcji HBO.

Pełnometrażowy film trafi do HBO i HBO GO 26 maja, czyli tydzień po ostatnim epizodzie ósmego sezonu “Gry o tron”. Obraz ma pokazać bez cenzury, co działo się na planie zdjęciowym, zarówno w studiach, jak i w plenerze, rejestrując dobre i złe chwile twórców. Autorka dokumentu chciała bowiem uzyskać efekt pełności zapisu, aby uwiecznić przebieg prac nad jednym z największych światowych widowisk.

“Gra o tron: Ostatnia warta” została wyreżyserowana przez Jeanie Finlay, specjalizującą się w dokumencie. Wcześniej stworzyła m.in. “Orion: The Man Who Would Be King”, “Pantomime”, “the Great Hip Hop Hoas” czy “Sound It Out”. Jako producenci wykonawczy udział w produkcji tego dzieła wzięli David Benioff, D.B. Weiss czy Bernadette Caulfield. Sam film wyprodukowało Glimmer Films dla stacji HBO.

W Polsce film dokumentalny będzie miał premierę 27 maja w HBO i HBO GO, czyli dzień po światowej premierze.