Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Guillermo del Toro o szansach na Hellboy 3

Przez lata Guillermo del Toro i Ron Perlman próbowali podnieść z ziemi projekt „Hellboy 3”. Nadzieja fanów została jednak zachwiana przez jedną z wypowiedzi Toro:

„Nie sądzę, że to się wydarzy. Oczywiście bardzo chciałbym to zrobić. Kreatywnie. Ale jest już prawie całkowicie udowodnione, że nie ma możliwości sfinansowania tego projektu. Nie z mojej strony, ale ze strony studia. Gdybym był multimilionerem, sfinansowałbym go sam, ale całe moje pieniądze poszły na gumowe potwory.”

Jednak Perlman zaczął ostatnio wspominać o sequelu w mediach społecznościowych. Czyżby nadzieja mogła odżyć na nowo? Pierwsze dwa filmy uznane zostały za całkiem udane i z pewnością miło byłoby zobaczyć, jak skończy się historia Hellboya. Wciąż jednak są to tylko nadzieje, brak konkretnych informacji.
Toro, mimo że wyraził szczerą wątpliwość w realizację projektu, podzielił się jednak zarysem fabuły:

„Chodzi o to, aby w końcu Hellboy pogodził się z faktem, że jego przeznaczenie, jego nieuniknione przeznaczenie, to zostanie bestią Apokalipsy. Coś z czym będzie musiał się zmierzyć on i Liz – że to część jego natury i musi to zrobić, o ironio, aby mieć możliwość pokonania wroga, z którym ma się zmierzyć w trzecim filmie. Musi się stać bestią Apokalipsy, aby móc bronić ludzkość, ale oznacza to również, że stanie się istotą jeszcze bardziej mroczną.”