Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Guillermo del Toro szykuje horror dla stacji FX

Stacja FX zamówiła pilot serialu o wampirach pt. The Strain, który będzie adaptacją książek autorstwa Guillermo del Toro (Hobbit, Hellboy, Labirynt Fauna). Słynny reżyser będzie twórcą serialu.

Del Toro będzie współtwórcą scenariusza z Chuckiem Hoganem (Prince of Thieves), z którym razem pisał trylogię The Strain. Guillermo del Toro będzie także reżyserem pilota i producentem wykonawczym.

Do ekipy zatrudniono także Carltona Cuse’a, znanego z pracy przy serialu Zagubieni. Twórcy z góry zakładają tworzenie fabuły serialu na maksymalnie 3 – 5 sezonów. Sam Del Toro twierdzi, że w jego książkach jest wystarczająco materiału, by starczyło na tyle sezonów.
Pierwotnie Del Toro tworzył The Strain jako serial telewizyjny, lecz poradzono mu, aby najpierw wydał to w formie książki. Popularny twórca obiecał także, że będzie reżyserować tyle odcinków, ile tylko pozwoli mu na to wolny czas pomiędzy kinowymi projektami.

Akcja książki rozpoczyna się od tajemniczego lądowania samolotu na środku autostrady. Nie można wywołać pilotów, maszyna stoi wyłączona. Gdy w końcu ekipa ratunkowa dociera do środka, odkrywają, że wszyscy nie żyją. Nie ma żadnych śladów przyczyn. Ephraim Goodweather i jego ekipa z centrum kontroli chorób zakaźnych muszą działać szybko i ustalić przyczynę, zanim wybuchnie panika. Najpierw odkrywają, że czwórka ofiar wciąż żyje, ale to jedyne dobre wieści. Kiedy z kostnicy w mieści znika dwieście ciał, sprawy gwałtownie się pogarszają. Niebawem Eph i jego towarzysze odkrywają, że muszą toczyć bój nie tylko o uratowanie bliskich, ale o całe miasto. Pradawne zagrożenie ludzkości powróciło…