Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Gunn reżyserem Guardians of the Galaxy?

Oficjalnie studio Marvel prowadzi rozmowy z utalentowanym Jamesem Gunnem, by wyreżyserował kolejną superprodukcję opartą na komiksie Guardians of teh Galaxy. Pomimo tego, nie jest on jedynym kandydatem.

Gunn jednakże jest głównym kandydatem studia, które rozpoczęło z nim rozmowy. Jest on reżyserem, który według nich perfekcyjnie łączy akcję oraz horror z humorem i ma zdolność umiejętnego korzystania z efektów specjalnych.

James Gunn jest wysoko oceniany za komediowy horror Slither oraz za brutalną komedię o superbohaterach pt. Super. Ma na koncie także scenariusz Dawn of the Dead Zacka Snydera.

Marvel jednak pozostawia sobie kilku kandydatów w zanadrzu, gdyby rozmowy z Gunnem nie zakończyły się po ich myśli. Jest Peyton Reed, znany głównie z komedii Bring It On, The Break-Up oraz Yes Man. Był on oryginalnym wyborem do reżyserii Fantastycznej czwórki, lecz koniec końców zastąpił go Tim Story. Są także Ryan Fleck i Anna Boden, filmowcy ze sceny niezależnej, którzy mają na koncie Half Nelson z Ryanem Goslingiem, Sugar oraz It’s Kind of a Funny Story.

Scenariusza Guardians of the Galaxy napisała Nicole Sperling, a Chris McCoy zajmuje się poprawkami. Akcja będzie rozgrywać się w kosmosie w innej galaktyce.

Premiera zaplanowana jest na 2014 rok.