Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Gwiazda Kingsman w głównej roli w Robin Hood: Origins

Jeszcze nie dawno pod uwagę było branych 3 innych kandydatów. Wczoraj oficjalnie potwierdzono, że główną rolę w superprodukcji „Robin Hood: Origins” zagra Taron Egerton.

Jak podaje portal Deadline, Taron Egerton został wybrany do roli Robin Hooda. Aktor negocjuje ostatnie szczegóły kontraktu z wytwórnią Linosgate. Z informacji Deadline wynika, że jedyną przeszkodą dla udziału Egertona w „Robin Hood: Origins” jest „Kingsman 2”. Jeżeli nie uda się pogodzić kalendarza zdjęciowego obydwu produkcji, aktor będzie zmuszony zrezygnować z udziału w najnowszej odsłonie przygód banity z Sherwood.

Widowisko „Robin Hood: Origins” powstaje na zlecenie wytwórni Linosgate, a scenariusz napisał Joby Harold. Produkcja ma stawiać na realistykę i surowość w przedstawieniu przygód kultowego bohater średniowiecznych angielskich legend ludowych. Jak podają twórcy, ma to być „rewizjonistyczna wersja” przygód Robin Hooda.

„Robin Hood: Origins” powstanie we współpracy Lionsgate oraz studia Appian Way, założonego przez Leonardo DiCaprio. Reżyserią zajmie się Otto Bathurst („Czarne lustro”, „Peaky Blinders”, „System sprawiedliwości”).

W najbliższym czasie powstanie kilka innych filmów o przygodach Robin Hooda. Disney nabył tekst Brandona Bakera pt. „Notthingham & Hood” – produkcja ma być utrzymana w klimacie „Piratów z Karaibów”. Zaś wytwórnia Sony kupiła scenariusz autorstwa Cory’ego Goodmana i Jeremy’ego Lotta, który opowiada o początkach słynnego banity wyjętego spod prawa.

„Robin Hood: Origins” zadebiutuje w kinach w 2017 roku.