Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

H.P. Lovecraft z powrotem na dużym ekranie

Dotychczas proza Lovecrafta nie miała wielkiego szczęścia w kinie, ale twórcy „Color Out of Space” (pol. „Kolor z przestworzy”) z Nicolasem Cagem uważają, że wreszcie widzowie doczekają się wiernej adaptacji jego działa.

W dodatku w wywiadzie dla serwisu ComingSoon producenci Elijah Wood i Daniel Noah wspomnieli, że obecnie są na wstępnym etapie opracowywania „Grozy w Dunwich” i mają nadzieję, że uda im się stworzyć dłuższą serię filmów opartych na prozie Lovecrafta. Oboje mieli także wgląd w prace nad scenariuszem i podoba im się podejście reżysera, który stara się oddać ducha pierwowzoru, ale we współczesnym sztafażu.

Color Out of Space

Sam Noah stwierdził, że Lovecraft to prawdopodobnie najbardziej wpływowy twórca horroru w historii, a mimo to wciąż nie doczekał się wiernej adaptacji. Wskazuje, że niektóre były blisko, choć ostatecznie nie udało im się osiągnąć tego, co było w prozie Samotnika z Providence kluczowe. Dlatego cieszy się, że wreszcie udało się stworzyć film, w którym pierwsze skrzypce gra strach przed nieznanym, przed tym, co może kryć się w niezbadanym kosmosie.

Fabuła skupia się na artyście Nathanie (Nicolas Cage) przenoszącym się wraz z rodziną na prowincję. Początkowo wszystko układa się dobrze, ale gdy na ziemię spada meteor i nagle znika, w okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Nicolas Cage, Joely Richardson, Tommy Chong, Q’orianka Kilcher, Madeleine Arthur, Brendan Meyer, Julian Hillard i Elliot Knight. Richard Stanley wyreżyserował i współtworzył scenariusz obraz wraz z Scarlett Amaris.

“Color Out of Space” ma trafić do kin 24 stycznia 2020 roku.

Color Out of Space

Color Out of Space


Źródło: comingsoon.net