Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hannah John-Kamen z dużą rolą w Ready Player One

Aktorka znana z seriali „Gra o tron” i „Killjoys” dołączyła do obsady ekranizacji powieści Ernesta Cline „Ready Player One”.

Reżyser filmu, Steven Spielberg, zdecydował o wyborze do głównej roli męskiej w filmie na podstawie powieści Ernesta Cline. W produkcji zobaczymy Tye’a Sheridana. Zak Penn napisał scenariusz filmu w oparciu o powieść, napisaną przez Cline’a.

Historia osadzona jest w wirtualnym świecie zwanym Oasis, gdzie nastolatek współzawodniczy z bezwzględnymi wrogami po tym, jak fundator gry umiera i oferuje swoją fortunę jako nagrodę główną.

Tye Sheridan jest znany z udziału w takich filmach jak „Fałszerz”, „Joe” i „Uciekinier”. W „Ready Player One” towarzyszyć mu będzie Olivia Cooke („Earl i ja, i umierająca dziewczyna”, „Bates Motel”). Aktorka zagra Art3mis, avatara Samanthy Cook, umieszczonego w wirtualnej rzeczywistości OASIS, stanowiącej swoiste i dalece rozwinięte połączenie znanych nam portali i serwisów społecznościowych. Jak na razie twórcy nie zdradzają kogo zagra Hannah John-Kamen, jednak jej rola jest określana jako istotna.

W obsadzie znalazł się również Ben Mendelsohn („Bloodline”, „Starred Up”, „Lost River”), który zagra czarny charakter. Obok nich pojawią się także Simon Pegg („Stark Trek Beyond”) oraz zwycięzca Oscara, Mark Rylance („The BFG”).

Fabuła „Ready Player One” prezentuje się następująco:

Rok 2014, rzeczywistość to paskudne miejsce. Tylko czasami nastoletni Wade Watts (Tye Sheridan) czuje się żywy – wtedy, gdy wchodzi do wirtualnego świata zwanego OASIS. Wade poświęca swoje życie temu, aby poskładać razem puzzle układanki, jaką tworzy ten cyfrowy świat. Jego twórca ma obsesję na punkcie pop kultury dawnych lat. Ale kiedy Wade trafia na pierwszy ślad, nagle zaczyna napotykać na swojej drodze innych graczy, którzy chcą go… zabić. Ceną za jego głowę jest wysoka nagroda. Pościg trwa, a Wade będzie musiał go wygrać, jeżeli chce przeżyć.

Premiera filmu 30 marca 2018 roku!