Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hans Zimmer skomponuje muzykę do Dark Phoenix

Jeden z najwybitniejszych kompozytorów filmowych, twórca muzyki do „Interstellar”, „Incepcja”, „Zniewolony”, „Pearl Harbor”, cyklu „Piraci z Karaibów” czy „Sherlocka Holmesa” napisze ścieżkę dźwiękową do widowiska „X-Men: Dark Phoenix”. Informacją tą ze światem podzielił się Evan Peters, który wciela się w postać mutanta Quicksilvera.

Ostatnio kompozytor napisał muzykę do oskarowej „Dunkierki” i „Blade Runnera 2049”, a choć w 2016 roku zapowiadał koniec angażowania się w produkcje superbohaterskie, to cieszymy się, że zmienił zdanie i napisze muzykę do „Dark Phoenix”.

Wcześniej ścieżki dźwiękowe do filmów z uniwersum X-Men stworzyli m.in. Michael Kamen („X-Men”), John Ottman („X-Men 2”, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „X-Men: Apocalypse”), John Powell („X-Men: Ostatni bastion”), Harry Gregson-Williams („X-Men Geneza: Wolverine”), Henry Jackman („X-Men: Pierwsza klasa”), Junkie XL („Deadpool”) oraz Marco Beltrami („Wolverine”, „Logan”).

Akcja „X-Men: Dark Phoenix” będzie rozgrywać się w 1992 roku, kiedy to mutanci z drużyny X-Men stali się narodowymi bohaterami. Wówczas Charles Xavier (James McAvoy) znalazł się na okładce magazynu „Time”. Niestety, Xavier zaczyna lekceważyć zagrożenia i wysyła bohaterów na coraz groźniejsze misje. Podczas wykonywania jednego z takich niebezpiecznych zadań, władzę nad Jean przejmuje potężna kosmiczna siła.

Film wyreżyserował Simon Kinberg, który jest również twórcą scenariusza do „X-Men: The Dark Phoenix”, a wśród obsady pojawia się m.in. Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Alexandra Shipp, Even Peters i Kodi Smit-McPhee.

Premiera „X-Men: Dark Phoenix” zaplanowana jest na 2 listopada 2018 roku.