Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hans Zimmer z kolejnymi występami w Polsce

Mamy bardzo dobre wieści dla wielbicieli muzyki filmowej! Jeden z najwybitniejszych kompozytorów powróci w przyszłym roku z trasą koncertową do Polski. Wystąpi w ponownie w trzech miastach – w Krakowie, Łodzi i Gdańsku.

Wielka kariera Hansa Zimmera wystartowała w 1988 roku, gdy za ścieżkę dźwiękową do „Rain Mana” otrzymał zdobył swoją pierwszą nominację do Oscara (w sumie ma na swoim koncie 9 nominacji). Swojego pierwszego Oscara zdobył w roku 1995 za muzykę do animowanego „Króla lwa” ze studia Disneya. W dorobku artysty znajdują się także Złote Globy (za „Króla lwa” i „Gladiatora”) oraz Grammy (za „Karmazynowy przypływ” i „Mrocznego rycerza”). Stworzył ścieżki dźwiękowe do takich hitów, jak: „Interstellar”, „Incepcja”, „Zniewolony”, „Pearl Harbor”, cykl „Piraci z Karaibów” czy „Sherlock Holmes”.

Jeden z najbardziej wziętych i utalentowanych hollywoodzkich kompozytorów muzyki filmowej, Hans Zimmer, zaprezentuje swoje najbardziej popularne utwory w trzech polskich miastach. Artysta w ramach trasy „Hans Zimmer Live on Tour” zagra trzy koncerty:
26 maja 2017 – Ergo Arena Gdańsk/Sopot
28 maja 2017 – Atlas Arena, Łódź
30 maja 2017 – Tauron Arena Kraków.

Występy zostaną podzielone na dwie części: w pierwszej usłyszymy klasyczne i wszystkim znane partytury z filmów takich jak „Król Lew”, „Piraci z Karaibów”, „Gladiator”, „Kod Da Vinci”, „Interstellar”, a w drugiej zawarte zostaną odświeżone wersje znanych przebojów, ja np. z trylogii „Mroczny Rycerz” czy utwory z filmu „Incepcja”.

Bilety są już możliwe do nabycia na www.eventim.pl

Więcej informacji na:
Facebook event Gdańsk
Facebook event Łódź
Facebook event Kraków