Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hansel i Gretel ponownie zapolują na wiedźmy

Dwa lata temu poinformowano, że powstanie sequel „Hansel And Gretel: Witch Hunters”, jednak od tamtej pory o projekcie nie mówiło się zbyt dużo. Teraz sytuacja uległa zmianie, a prace nad filmem można uznać za rozpoczęte.

Wytwórnia Paramount Pictures wybrała reżysera „Hansel And Gretel: Witch Hunters 2”. Został nim wielokrotnie nagradzany autor reklamówek Bruno Aveillan. Praca nad sequelem „Hansel&Gretel: Łowcy czarownic” będzie jego pierwszą pełnometrażową produkcją.

Jak na razie nie znamy szczegółów fabuły drugiej części. Jedynka przedstawiła rodzeństwo, Jasia i Małgosię, jako dorosłych łowców czarownic. Po tragicznych wydarzeniach z dzieciństwa, stali się oni najlepsi w swoim fachu – tropią i zwalczają diabelski pomiot na całym świecie. W rolach głównych wystąpili Jeremy Renner („Avengers”, „Miasto złodziei”) i Gemma Arterton („007 Quantum of Solace”, „Książę Persji: Piaski czasu”). Aktorzy powrócą w kontynuacji przygód łowców czarownic.

Mimo, że „Hansel And Gretel: Witch Hunters” nie okazał się hitem w USA, gdzie zarobił 54 mln dolarów, przy budżecie 50 mln, to obraz został znakomicie przyjęty za granicą. Film zarobił łącznie ponad 226 mln dolarów.

Nie znana jest jeszcze data premiery „Hansel And Gretel: Witch Hunters 2”.